United w finale Ligi Europy

Manchester United zremisował we wczorajszym meczu z Celtą Vigo 1-1, lecz zaliczka z pierwszego meczu dała awans ManU. W pierwszych minutach Celta wyraźnie dominował. Aspas lewą nogą uderzył groźnie na bramkę, jednak Romero zdołał wybronić strzał. Z minuty na minutę kontrolę przejmowali gracze z Manchesteru. W 17 minucie spotkania padł gol dla United, Rashford fenomenalnie posłał piłkę wprost na głowę Fellanini`ego , a ten nie zmarnował okazji i skierował piłkę do siatki. Manchester po zdobyciu gola nabrał wiatru w żagle, starając się jak najszybciej strzelić drugą bramkę. W 42 minucie spotkania do głosu doszła Celta, Wass stanął przed dobrą okazją, lecz minimalnie chybił obok bramki strzałem głową. Po przerwie znakomitą szansę miała znowu drużyna z Hiszpanii, jednak nie zdołali posłać strzału na bramkę Romero. Na odpowiedź Czerwonych Diabłów nie musieliśmy długo czekać, Mychitarian oddał mocne uderzenie zza pola karnego na bramkę Celty. Jednak strzał został wybroniony. W tym dniu bramkach Celty rozgrywał świetny mecz, kilkakrotnie ratując swoich kolegów od straty bramki. W 85 minucie Celta zdołała wyrównać, głową piłkę do siatki skierował Roncaglia. Po chwili na Old Trafford zagotowało się, przepychanki Bailly`ego i Rocangli kosztowały obu zawodników czerwonymi kartkami. Bailly na własne życzenie odebrał sobie możliwość gry w finale. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe i szaleńcze. Piłkę meczową dla Celty, dającą awans do finału zmarnował Guidetti. Tym samym w finale rozgrywek zobaczymy Manchester United, który zmierzy się z Ajaxem Amsterdam.