Manchester United wygywa Lige Europy

We wczorajszym finałowym meczu Machester United pokonał Ajax Amsterdam 2-0 i po raz pierwszy w historii sięgnął po puchar Ligi Europy. Ten wyczyn zagwarantował drużynie z Manchesteru grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów, była to ich ostatnia nadzieja na te rozgrywki, ponieważ w lidze zaprzepaścili szanse na top 4. Również można było by powiedzieć, że to zwycięstwo to dla Manchesteru coś więcej niż tylko puchar ze związku z zamachem, który odbył się w mieście. ManU od początku spotkania grał ofensywnie i agresywnie naciskając młodych gniewnych piłkarzy z Amsterdamu. Pierwszą dobrą okazję wypracował Mata wystawiając piłkę Fellainiemu, lecz minął się z piłką o parę centymetrów. Zaraz później Aja wyprowadził groźną akcję, Younes podał do Traore ten mocnym strzałem posłał piłkę w okienko bramki, lecz na szczęście dobrze ustawiony Romero wyłapał piłkę. Następna akcja przyniosła Czerwonym Diabłom bramkę, Felaini podał do Pogby, który pokonał bramkarza po rykoszecie strzałem z dystansu. W drugiej połowie Ajax chciał jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale po paru minutach Mychitarian podciął im skrzydła zdobywając drugą bramkę dla Manchesteru. Po stracie drugiej bramki młodzi piłkarze Ajaxu stracili w wiarę w zwycięstwo co jakiś czas próbowali zagrozić bramce Romero, lecz te próby kończyły się fiaskiem.

Ajax Amsterdam 0:2 (0:1) Manchester United

Bramki: Paul Pogba 18’, Henrich Mychitarian 48’

Ajax Amsterdam: Onana - Veltman, Riedewald (De Jong 81'), Sanchez, De Ligt, Klaassen, Younes, Schone (Van de Beek 70'), Ziyech, Traore, Dolberg (Neres 62')

Manchester United: Romero - Valencia, Smalling, Blind, Darmian, Herrera, Fellaini, Pogba, Mata (Rooney 90'), Mychitarian (Lingard 74'), Rashford (Martial 84')