Juventus w finale

Juventus został pierwszym finalistą Ligi Mistrzów. Stara Dama na własnym stadionie pokonała Monaco 2-1. Od początku spotkania gracze Monaco atakowali groźnie bramkę Buffon chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie i przedłużyć swoje szansę.  Od 20 minuty inicjatywę przejęli gracze z Turynu i stworzyli kilka świetnych okazji min, Higuain, Mandzukic marnowali okazję. W 33 minucie do bramki na raty trafił Mandzukic, który dostał świetne podanie od Alvesa. Chwilę przed przerwą Juventus powiększył swoją przewagę zdobywając drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Subasic wybija piłkę, która spadła pod nogi Alvesa i Brazylijczyk mocnym strzałem pokonuję bramkę Monaco.  Po przerwie przed dobrą okazją stanął Cuadrado jednak zwlekał zbyt długo i akcja skończyła się fiaskiem. W 69 minucie spotkania Monaco zmniejszyło straty do Juventusu. Moutinho podaniem wzdłuż bramki Starej Damy, takiego podania nie zmarnował młody Mbappe, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Przerywając serię Juventusu bez straty gola w LM. Końcówka spotkania przebiegała w nerwowej atmosferze. Po nadepnięciu Higuaina przez Kamila Glika, który grał agresywnie w tym spotkaniu. Juventus już czeka na swojego przeciwnika w finale i zapewne będzie im zmierzyć się z Realem Madryt, który w pierwszym spotkaniu wygrał pewnie 3-0 i zdobył bardzo dobrą zaliczkę przed dzisiejszym meczem.